Rewolucja sama się nie zrobi, zadzwoń do nas:

695 415 042

Copyright © ZTE 2016

Wystawa Styczne

Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w kooperacji z Beit Berl College z Tel Avivu zrealizował interdyscyplinarny projekt artystyczny, w którym wzięli udział wykładowcy, doktoranci i studenci obu uczelni.

Projekt STYCZNE jest zainspirowany i nawiązuje do historii dawnej Szkoły Rzemiosł na Kazimierzu, która mieściła się w obecnej siedzibie Wydziału Sztuki przy ul. Podbrzezie 3 oraz siedziby Beit Berl College, gdzie dawniej mieściła się farma pomarańczowa. Historia szkoły na krakowskim Kazimierzu została zatarta przez wydarzenia drugiej wojny światowej – likwidację placówki przez nazistów i systematyczne wymazywanie pamięci po żydowskiej historii tego miejsca. Nieznany bagaż historyczny obiektu jest inspiracją dla artystycznej eksploracji tematów paradoksów pamięci.

Efektem projektu jest wystawa, która odbyła się w ramach 26. Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie w czerwcu i lipcu 2016 r. i została zrealizowana przez Zakład Techniki Estradowej Macieja Fryca. Intermedialne i multimedialne prace i  artystyczne instalacje zostały pokazane publiczności w budynku przy ul. Podbrzezie 3. Kuratorem projektu z ramienia Festiwalu była Katarzyna Wydra, Pomysłodawcą i organizatorem współpracy polsko-izraelskicch artystów była prof dr hab. Alicja Panasiewcz. Kuratorem interwencji artystycznej Styczne był Krzysztof Siatka.

Wystawa wymagała od nas zapewnienia:

  • oświetlenia,
  • projektorów,
  • 3D mappingu,
  • agregatów prądotwórczych,
  • pracy w nietypowym wnętrzu oraz pracy na wysokościach, kamienica Wydziału Sztuki Uniwersytetu Padegogicznego przy ul. Podbrzezie 3

Materiały pochodzą z oficjalnej strony festiwalu: jewishfestival.pl (fot. Szymon Makuch)

Klient:  Festiwal Kultury Żydowskiej
Wystawa Styczne | ZTE